Zaporozhye charitable foundation 'Unity for the Future' - a charitable organization founded in 2004 that sells international, national, and local rehiornalni programs that promote social and economic development and the development of civil society and philanthropy

«ЖІНКИ, МИР, БЕЗПЕКА»

     Ці складові Резолюції Ради Безпеки ООН 1325  підкреслюють важливу роль жінок у процесах, пов’язаних зі збройною агресією на Сході України. Війна особливо відбивається на жіночих долях. А тому зараз постає чимало запитань: як використати потужний миротворчий потенціал жінок у ході розвязання військового конфлікту, яку увагу необхідно проявити, аби вирішити проблеми, з якими стикаються жінки та дівчата.

     Відповіді на ці та інші надзвичайно важливі питання намагались знайти жінки-депутатки, активістки громад із різних районів області на тренінгу, який організував Запорізький благодійний фонд «Єдність» за майбутнє» в рамках проекту «Активізація громадськості та влади для локалізації 1325». Нові знання мають активізувати їхні дії на місцях. Адже в населених пунктах, звідки приїхали учасниці тренінгу, а це Запорізький, Вільнянський, Василівський, Токмацький, Більмацький райони, – проживають сім’ї внутрішньо-переміщених осіб, учасників АТО, соціально незахищені категорії громадян і вони потребують уваги та турботи.

     Тепер важливо зосередити свої зусилля на локалізації обласного Плану дій з реалізації Резолюції РБ 1325 «Жінки. Мир. Безпека» в громадах. Саме він має врахувати  всі можливості, загрози та виклики під час впровадження Національної стратегії в сфері прав людини на місцях. Гендерно зумовлене насильство, домашнє насильство, забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків і жінок, захист прав дитини, соціальний захист постраждалих. Ці аспекти мають обов’язково відбиватись в місцевих програмах і на тренінгу учасниці отримали необхідні знання з цих питань.

    Жінки-депутатки та активістки ще раз переконались, що жінки – це сила, якщо разом вирішують проблеми.

Марина Юдіна, заступниця голови з питань діяльності виконавчих органів ради Широківської ОТГ

     – Про Резолюцію РБ ООН 1325 я знала, але не настільки досконально. В нашій територіальній громаді є програма «Назустріч людям», де врахована така категорія осіб. Хотілось дізнатись більше,  пізнати якісь інноваційні рішення. Дякую організаторкам, тренерці за такий високий професіоналізм з організації та проведення цього тренінгу. В нас була дуже дружна команда. Було чому повчитись одне в одного, адже в кожного свій досвід. Вважаю, нам необхідно і в подальшому  спілкувались, ділились тим, що знаємо.

Марина Цинкаленко, депутатка Василівської міської ради 

  • Приїхала дізнатися про нове та втілити в життя. Так як я працюю з дітьми як депутатка приділяю багато уваги багатодітним сім’ям і діткам з особливими освітніми потребами. Дякую за тренінг. Змістовний, грунтовний, дуже цікавий. Чітко, в доступній формі з ігровими елементами. Особливо корисним для відпрацювання якихось життєвих ситуацій був мозговий штурм: ти активно включаєшся в колективні обговорення і в цьому процесі приходять цікаві ідеї та правильні рішення.

Наталія Білик, директорка КУ «Центр надання соціальних послуг» Смирновської ОТГ

  • У нашій комунальній установі є два відділи: відділ соціальної допомоги на дому та відділ для сім’ї, дітей та молоді. Працюємо з соціально незахищеними категоріями. Вони є нашими клієнтами. Ми писали програму. Я особисто її писала. І там теж були заходи. Думаю, тепер ми їх переглянемо та врахуємо всі вимогли щодо роботи з такими громадянами згідно з Резолюцією ООН 1325. Учасники АТО, внутрішньо переміщені особи – і таким чином будемо виконувати цю програму. Хочемо й надалі відвідувати такі тренінги й навчатись чомусь новому.

Тетяна Лукашук, уповноважена особа з рівних прав чоловіків і жінок у Степногірській селищній раді, секретар ради

  • У нашій селищній раді прийняті програми щодо дітей соціально незахищеної

категорії, також учасників АТО, учасників бойових дій. Хочу подякувати організаторам – фонду «Єдність» за майбутнє» за те, що тепер ми можемо більш ефективно застосовувати на практиці положення Резолюції ООН 1325. Так, я мала певні знання про неї в загальному форматі, чула від Тамари Миколаївни, оскільки буваю на її тренінгах, беру участь у семінарах. А цей тренінг націлив на більш конкретні заходи, які треба враховувати в роботі селищної ради. Щиро вдячна за добрі знання.


«ЖІНКИ, МИР, БЕЗПЕКА» – Zaporizhzhia charitable fund