• Post category:Нове

      Забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків є необхідним для розвитку та процвітання міст України.  Як сприяти посиленню економічного потенціалу жінок, справедливо розподіляти кошти з урахуванням потреб жінок і чоловіків, обговорювали на робочій зустрічі Секції з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків Асоціації міст України в Києві 22-23 червня 2017 року. Голова правління ЗБФ «Єдність» за майбутнє» Тамара Огородова є членкинею цієї Секції. Досвід її роботи щодо впровадження ґендерної рівності високо оцінюють українські та міжнародні експерти. У заході взяли участь представники місцевої влади, громадських організацій з усієї України.

     22 червня оголосили переможців конкурсу – 8 короткострокових ґендерних ініціатив, що сприятимуть участі жінок у місцевому економічному розвитку. Цього ж дня представники влади та громадських організацій працювали над розробкою ґендерного кодексу Асоціації міст України. Організації, що мають кодекс, який сприяє рівним правам жінок і чоловіків, мають більший авторитет у міжнародної спільноти. Менеджер з PR та комунікації ЗБФ «Єдність» за майбутнє» Оксана Дроздовська, яка представляла організацію на заході, поділилася передовим досвідом Запорізької області з цього питання – у місті Вільнянськ призначено першого в Запорізькій області уповноваженого з ґендерних питань, у містах Вільнянськ і Василівка постійні комісії отримали повноваження контролю за виконанням Закону України «Про забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків» за ініціатив міжфракційних депутатських груп «Рівні можливості» і сприяння міських голів – жінок.

      23 червня учасники заходу ознайомилися з проектом «Ґендерно орієнтоване бюджетування в Україні». Представниця фонду Єдність» за майбутнє» Оксана Дроздовська розповіла про впровадження принципів ґендерного бюджетування міжфракційними депутатськими групами «Рівні можливості» у містах Вільнянськ і Молочанськ. Детальніше про цей досвід «Як ґендерне бюджетування змінює життя людей у Запорізькій області».  http://grbproject.org/content/sobytiya/?ELEMENT_ID=799

      Поки в Києві працювала Секція з питань ґендерної рівності, Вінницька міська рада 23 червня першою в Україні прийняла Європейську Хартію рівності чоловіків і жінок. Цей досвід рекомендовано переймати іншим містам України.