Ґендерний проект «Підвищення видимості жінок та боротьба з ґендерними стереотипами у національній та місцевій політиці України» Запорізький благодійний фонд “Єдність” за майбутнє” реалізував з серпня 2015 року до січня 2017 року в партнерстві з Національним Демократичним Інститутом за підтримки уряду Швеції. Метою проекту є збільшення кількості жінок у владі на місцевому та регіональному рівні, підвищення видимості жінок та посилення впливу на прийняття ґендерно збалансованих рішень через роботу міжфракційних депутатських груп.

    Актуальність проекту – у 2000 році Україна та інші 200 країн світу взяли на себе зобов’язання виконати цілі тисячоліття ООН – до 2015 року досягти гендерної рівності в органах влади: у національних – не менше 30% жінок, у місцевих – не менше 50%. Ґендерна рівність є запорукою стійкого та гармонійного розвитку суспільства, економічного процвітання, високих соціальних стандартів.

*******************************************************************************************************

Вітаємо дві новостворені міжфракційні депутатські групи!

     Нещодавно у Запорізькій області було  створено  2 нові міжфракційні депутатські групи: “Рівні можливості” – у Приморській районній раді та “Сила – в єдності” у Гнаровській сільській раді (Вільнянський район). Вітаємо колег і колежанок з цим важливим кроком для консолідації зусиль для змін у громадах!

*****************************************************************************************************

Співпраця груп із різних рад веде до успіху громад

В Україні створено 30 міжфракційних депутатських груп «Рівні можливості», 13 із них – у Запорізькій області. Для підвищення ефективності роботи цих груп, обміну досвідом, координації спільних дій необхідна співпраця. Цьому важливому стратегічному напрямку роботи була присвячена дводенна сесія із побудови мережі депутатських груп з ґендерних питань 23 і 24 березня для представниць та представників 17 міжфракційних депутатських груп «Рівні можливості» із різних регіонів України.

*****************************************************************************************************

Вперед, до нових успіхів: Запорізька область гідно виступила на медіа-форумі «Ґендерна рівність в Україні – на крок ближче»

У медіа-марафоні «Ґендерна рівність в Україні – на крок ближче» (#onestepcloser), який організував Національний Демократичний Інститут 22 березня у DEC Place, взяли участь посли Швеції, Канади, Великої Британії, Америки, представники міжфракційних депутатських груп – жінки та чоловіки-депутати, представники Національного Демократичного Інституту, представники команди проекту «Підвищення видимості жінок та боротьба з ґендерними стереотипами у національній та місцевій політиці України», який Запорізький благодійний фонд «Єдність» за майбутнє» реалізує у партнерстві з Національним Демократичним Інститутом за підтримки уряду Швеції, команд цього проекту в Харківській, Кіровоградській, Вінницькій областях, представники громадських організацій та влади з різних регіонів України, авторитетні представники медіа.

******************************************************************************************************

Знання, що надихають змінювати громаду на краще

Запорізький благодійний фонд «Єдність» за майбутнє» провів 12 навчальних семінарів «Ґендерні аспекти у роботі органів місцевого самоврядування» для 200 жінок-депутаток і чоловіків-депутатів місцевих рад Запорізької області в 12 містах, селищах міського типу та селах у  рамках проекту «Підвищення видимості жінок та боротьба з ґендерними стереотипами у національній та місцевій політиці України» у партнерстві з Національним Демократичним Інститутом за підтримки уряду Швеції.

******************************************************************************************************

Що об’єднує жінок-депутатів і чоловіків-депутатів у міжфракційні групи і для чого, розповіли у прямому ефірі три депутатки та депутат місцевих рад Запорізької області

Жінки-депутатки з різних політичних партій мають спільні цінності: захист дітей і пенсіонерів, охорона здоров’я та довкілля, а найголовніше – прагнення порозуміння для розвитку громади. До таких висновків прийшли учасники телепередачі «Відкрита студія» 12 жовтня в прямому ефірі філії НТКУ «Запорізька регіональна дирекція» та 515 учасників інтерактивного опитування, які майже порівну віддали свої голоси (з перевагою за варіант порозуміння) за всі ці життєво важливі напрямки роботи жінок-депутаток.

*******************************************************************************************************

На Міжрегіональному форумі в Запоріжжі поділилися досвідом реалізації ґендерних ініціатив

7 жовтня пройшов Міжрегіональний форум «Досвід реалізації гендерних ініціатив у місцевих та регіональних програмах в Україні та за кордоном» у 300-ій залі Запорізької обласної ради. Це один із ключових заходів у рамках проекту «Підвищення видимості жінок та боротьба з ґендерними стереотипами у національній та місцевій політиці України», який Запорізький благодійний фонд «Єдність» за майбутнє» реалізує у партнерстві з Національним Демократичним Інститутом за підтримки уряду Швеції. Народна депутатка України Ірина Фриз, жінки-депутатки місцевих рад Запорізької області з міжфракційних груп «Рівні можливості», представники гендерних проектів з інших регіонів України поділилися своїм досвідом, обговорили проблеми гендерної рівності та прийняли звернення про необхідність послідовного впровадження гендерної політики.

*******************************************************************************************************

Обмін досвідом у Львові: жінки-депутатки із Запорізької області зацікавили львівських колежанок роботою міжфракційних депутатських груп

27 – 29 вересня 7 жінок-депутаток із міжфракційних груп «Рівні можливості» та ініціативних груп місцевих рад Запорізької області взяли участь у поїздці з обміну досвідом до м. Львів у рамках проекту «Підвищення видимості жінок та боротьба з ґендерними стереотипами у національній та місцевій політиці України», який Запорізький благодійний фонд «Єдність» за майбутнє» реалізує у партнерстві з Національним Демократичним Інститутом за підтримки уряду Швеції. Жінки-депутатки Світлана Шраменко (Вільнянська міська рада), Тамара Стефаненко (Вільнянська районна рада), Наталя Синиця (Молочанська міська рада), Вікторія Прокопова (заступник голови Приморської районної ради), Олена Ханат (Василівська міська рада), Людмила Бекерська (Василівська районна рада), Тетяна Рябко (Гуляйпільська міська рада), Наталія Лабяк (Енергодарська міська рада) ознайомилися з досвідом роботи та ініціативами львівських колег і поділилися своїм досвідом роботи в напрямку ґендерної рівності у владі, зокрема, створенням і діяльністю міжфракційних груп «Рівні можливості».

*******************************************************************************************************

ЗБФ “Єдність” за майбутнє” провів 6 робочих зустрічей щодо ґендерної рівності з представниками влади

Ґендерна рівність – стандарт, до якого прагне цивілізований світ для того, щоб і жінки, і чоловіки могли повноцінно реалізуватися в соціумі у різних сферах життя. Як в Україні та Запорізькій області дотримуються рівні права та можливості та що можуть зробити місцеві депутати та депутатки в рамках своїх повноважень? Робочі зустрічі у 6 містах і селищах міського типу Запорізької області з міськими головами, їх заступниками, місцевими депутатками, депутатами в рамках проекту “Підвищення видимості жінок та боротьба з ґендерними стереотипами у національній та місцевій політиці України”, який Запорізький благодійний фонд “Єдність” за майбутнє” реалізує в партнерстві з Національним Демократичним Інститутом за підтримки уряду Швеції, були цікавими та інформаційно насиченими.

*******************************************************************************************************

У Запорізькій обласній раді створена міжфракційна депутатська група «Рівні можливості»

31 березня в Запорізькій обласній раді було створено  міжфракційну депутатську групу «Рівні можливості», до якої ввійшли жінки-депутатки з різних політичних партій: Тетяна Ковиліна (голова групи, позафракційна), Юлія Ковалевська («Опозиційний блок»), Олена Клімченко («Самопоміч»), Ірина Максимова («Самопоміч»), Світлана Абдурахманова («Опозиційний блок»). Учасниці групи планують займатися питаннями ґендерної рівності, розвитком жіночих ініціатив, підвищення активності жінок-лідерок. Вони також планують співпрацювати з жінками-депутатками з місцевих рад Запорізької області. Група відкрита для участі жінок і чоловіків.

P.S. До міжфракційної депутатської групи ввійшла нова учасниця – депутатка Ірина Гуцуляк. Вітаємо її та запрошуємо інших депутатів і депутаток!

*******************************************************************************************************

У Вільнянську створена перша в області міжфракційна група «Рівні можливості»

24 березня 2016 року на 5 сесії Вільнянської міської ради 7 скликання було оголошено про створення міжфракційної депутатської групи “Рівні можливості», до якої ввійшли жінки-депутатки.

 Метою цього міжфракційного об’єднання  є об’єднання зусиль для:

– забезпечення ґендерного балансу та дотримання рівних прав чоловіків і жінок і необхідність об’єднання зусиль влади та громадськості;

– захисту прав жінок і дітей;

– боротьбою з дискримінацією за ґендерною ознакою;

– забезпечення рівної участі жінок і чоловіків у прийнятті соціально важливих рішень;

– забезпечення рівних можливостей для жінок і чоловіків для поєднання професійних і сімейних обов’язків

– підтримка сім’ї, формування відповідального материнства та батьківства;

– просвітницька робота щодо ґендерної рівності та популяризація культури ґендерної рівності серед мешканців міста, поширення інформації щодо ґендерної рівності;

– захист суспільства від інформації, яка дискримінує за ознакою статі;

– впровадження антикорупційних і соціальних ініціатив.

*******************************************************************************************************

Робоча зустріч у Вільнянську зі створення першої міжфракційної депутатської групи в області

10 лютого 2016 р. у Вільнянській міській раді пройшла робоча зустріч з шістьма жінками-депутатками, які представляють різні політичні партії. Міський голова Вільнянська Наталя Мусієнко наголосила необхідність консолідації зусиль жінок-депутаток для впровадження ґендерних ініціатив для досягнення справедливості, ґендерного балансу та задоволення потреб представників обох статей.

*******************************************************************************************************

Прес-конференція «Жінки у владі – результати місцевих виборів»

26 січня 2016 року керівниця проекту Тамара Огородова та менеджер проекту, юристка Валерія Раілко дали прес-конференцію за результатами ґендерного моніторингу місцевих виборів, який провів Запорізький благодійний фонд «Єдність» за майбутнє».

*******************************************************************************************************

Підписання Меморандуму 18 вересня 2015 року

 18 вересня 2015 року в 300 залі Запорізької обласної державної адміністрації був підписаний Меморандум про співпрацю між 7 місцевими організаціями політичних партій і 17 громадськими організаціями міста Запоріжжя. До підписання цього Меморандуму долучилися представники політичних партій і громадських організацій Бердянська та Енергодара. 

*******************************************************************************************************

Звернення громадськості Запорізької області для забезпечення ґендерної рівності у владі

    У серпні 2015 року стартував ґендерний проект «Підвищення видимості жінок та боротьба з ґендерними стереотипами у національній та місцевій політиці України». У вересні 2015 року на 4 круглих столах «Підвищення участі жінок у прийнятті рішень на місцевому та регіональному рівні» у Запоріжжі, Мелітополі, Бердянську та Енергодарі представники громадських організацій і місцевих осередків політичних партій підписали звернення до політичних партій створити рівні умови на місцевих виборах і збільшити кількість жінок у виборчих списках понад 30%, а також підписати Меморандум щодо об’єднання зусиль громадських організацій та політичних партій для формування ґендерно збалансованої місцевої влади.