Експерти фонду

Тамара Огородова – експерт-фінансист з питань формування місцевого бюджету, ґендерно орієнтованого бюджетування, розвитку органів самоорганізації населення.

Світлана Єфіменко – експерт-юрист з питань місцевого самоврядування.

Людмила Перепелиця – експерт з питань освіти.

Ія Ланіна – експерт з питань роботи будинкових комітетів.

Лідія Шульга – експерт з питань охорони здоров’я.


Огородова Тамара Миколаївна

Освіта – вища. Дніпропетровський державний університет, спеціальність: фінанси, кваліфікація: економіст.

Професійна діяльність:

З 2004 рік – голова правління Запорізького благодійного фонду “Єдність” за майбутнє”.

2015-2016 рр. – директор Запорізького обласного фонду соціального захисту інвалідів.

2010 – 2014 рр. – Заступник голови Орджонікідзевської районної адміністрації Запорізької міської ради.

2002 -2004 роки – Гуманітарний університет «Інститут муніципального управління», викладач (за сумісництвом) .

З 2000 року по 2003 рік Запорізька міська рада – начальник управління праці та соціального захисту населення.

З 1999 року по 2000 рік – директор ТОВ “ВАЛ”.

З 1992 по 1998 – Запорізький міськвиконком, спеціаліст управління соціального захисту населення.

З 1974 по 1992 рік – Конструкторське бюро електроавтоматики, технік.

Досвід роботи:

Займаючи посаду заступника голови Орджонікідзевської районної адміністрації Запорізької міської ради, координувала роботу служби у справах дітей, управління праці та соціального захисту, районного відділення центру соціальних служб сім’ї, відділу освіти. Організовувала і очолювала роботу комісій: з захисту прав дітей, за призначенням соціальних виплат, щодо соціального супроводу сімей, які потрапили в кризову ситуацію.

Під час роботи в управлінні, займалась розробкою та затвердженням нових соціальних програм.

На посаді начальника управління праці та соціального захисту населення набула

досвід реформування системи соціального захисту та соціальної допомоги в м. Запоріжжі. Досвід впровадження нових форм роботи з громадськими організаціями та благодійними фондами. Залучення представників громадських організацій в якості експертів при проведенні тендерів та визначенні виконавців соціальних послуг. Залучення громадських організацій та благодійних фондів до співпраці з місцевою владою при наданні соціальних послуг.

Досвід роботи в тендерному комітеті Запорізької міської ради. Досвід організації тендерних закупівель управлінням та підвідомчими територіальними центрами соціальної допомоги.

Досвід роботи управління був визнаний найбільш перспективним Запорізькою обласною державною адміністрацією та передавався для узагальнення та вивчення в секретаріат Президента України в 2002 році

2001 рік – керування розробкою та затвердженням міської комплексної програми соціального захисту населення м. Запоріжжя.

2002 рік – керівництво розробкою та реалізацією проектів «Жіночій кризовий центр», «ХОСПИС», «Центр реабілітації осіб без визначеного місця проживання».

2003 рік – керівництво розробкою та впровадженням міської програми «Районні центри реабілітації дітей з особливими потребами».

Досвід викладання предмету «Організація соціальної роботи» для студентів 5 та 6 курсів факультету соціальної психології та соціальної роботи.

Досвід організації благодійного фонду. Досвід розробки концепцій, визначення основних напрямів та розробки програм і проектів. Досвід керування благодійним фондом протягом 12 років.

Досвід управління програмою міні грантів.

В 2008- 2009 році: організація круглих столів, прес-конференції з метою розповсюдження канадського досвіду роботи неурядових організацій.

Протягом 2006 року керувала проектами фонду по організації благодійних акцій:

– «Новорічний благодійний бал»;

– «Благодійний аукціон з продажу картин запорізьких художників»;

– «Благодійний концерт авторської пісні» .

За результатами роботи нагороджена грамотою Запорізької обласної ради та подякою від голови облдержадміністрації.

З 2007 – 2008 рік – керівник проекту «Впровадження систем забезпечення будинків приборами обліку теплової енергії – одна з важливих складових енергозбереження».

З 2007 по 2009 рік – керівник проектів «Громадська приймальня», «Підтримка ініціатив місцевої громади», «Дитячі майданчики». Проекти фінансувались місцевим донором благодійним фондом «Патріот Запоріжжя».

В рамках проекту «Підтримка ініціатив місцевої громади» проведено 34 семінари щодо утворення органів самоорганізації населення та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Результатом проекту було створення 80 будинкових комітетів, 16 об’єднань співвласників багатокварти рних будинків, більш 100 ініціативних груп а також та Асоціації будинкових комітетів.

Керівник проектів ЗБФ «Єдність» за майбутнє»:

2010-2011 рр. проект «Впровадження стандартів гендерної рівності та боротьби з дискримінацією» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. В ході реалізації проведена широка інформаційна кампанія на телебаченні та в інших ЗМІ за принципами гендерної рівності, за підтримки обласної ради проведено обласний форум з питань гендерної рівності.

2011- 2012 рр. проект «Центр сприяння розвитку самоорганізації» за підтримки МФ «Відродження».

У 2012 році керувала проектом «Школа розвитку Громадських рад», в ході реалізації якого було проведено 2 семінари для представників громадських організацій з гендерного бюджетування.

2012 – 2013 рр. – проект «В допомогу важкохворим дітям», партнер Ротарі клуб Запоріжжя – встановлення кешбоксів та збір коштів на допомогу в лікуванні важкохворих дітей.

2012 – 2013 рр. – проект «Народна порада» за підтримки Фонду Східна Європа.

2012 – 2013 рр. – ініціатива «Підвищення ефективності участі жінок Вільнянська в місцевому економічному розвитку» в рамках спільного проекту Асоціації міст України та Федерації канадських муніципалітетів «Місцевий економічний розвиток міст України».

2013 – 2014 рр. – проект «Інклюзивна освіта – важливий чинник підвищення конкурентоздатності на ринку праці молоді з особливими потребами» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

2013 – 2014 рр. – проект «Відкрите місто» за підтримки Фонду «Східна Європа» www.opencity.in.ua

2014 рік – проект «Гуманітарна допомога в Україні» за фінансової підтримки Save the Children Int.

2015 рік – проект НДІ «Підвищення видимості жінок та боротьба з ґендерними стереотипами у місцевій та національній політиці України» за підтримки уряду Швеції

2015 – 2016 рр. – місцевий експерт, проект «Ґендерне бюджетування в Україні».

2016 рік – керівник проекту «Підвищення якості надання соціально-психологічної допомоги та відпрацювання системи перенаправлень для внутрішньо-переміщених осіб, які знаходяться в кризовій ситуації» за фінансової підтримки Save the Children Int.

Нагороди:

Нагороджена ювілейною медаллю,

грамотою Запорізької обласної ради та Запорізької міської ради, подяками голови Запорізької обласної державної адміністрації та голови Запорізької міської ради.

2012 рік – нагороджена грамотою міського голови «За бездоганну службу».

Депутатська діяльність.

Депутат Запорізької міської ради з 1990 по 1994 рік, з 2002 року по 2006 рік, з 2010 року по 2015 рік.

У першому скликанні – секретар комісії по екології, брала участь у розробці програми екологічної безпеки міста Запоріжжя.

У 4 –му скликанні працювала в комісії по бюджету, фінансам та соціальному та економічному розвитку міста. Брала участь у перевірках діяльності комунальних підприємств за розпорядженням міського голови. При перевірках встановила недоодержання значних коштів бюджетом міста, а також багатомільйонні переплати городянами за теплову енергію. Антимонопольний комітет підтвердив ці факти та зобов’язав міськвиконком повернути кошти.

Протягом 2003 – 2006 років консультувала ініціативні групи з питань створення органів самоорганізації населення. Результатом роботи стало створення 22 будинкових комітетів та організація Асоціації будинкових комітетів міста Запоріжжя. Підготувала три проекти рішень міської ради щодо підтримки та розвитку органів самоорганізації населення, які були затверджені сесією міської ради. Входила до складу депутатської групи «Наша Україна».

У шостому скликанні Запорізької міської ради входила до складу депутатської комісії з питань соціального та економічного розвитку, бюджету і фінансів.

Громадська діяльність. Керівник Запорізького міського руху “Наше місто – наш дім” з 1998 року.

2007- 2009 чартерний Президент Ротарі клубу Запоріжжя.

2011 -2013 р.р. працювала в Громадській раді при Запорізькій обласній адміністрації, очолювала бюджетний комітет, провела аналіз фінансування обласних програм, в тому числі з урахуванням гендерної складової, за період з 2010 по 2012 роки.

Тренерський досвід:

– Проведення тренінгів з системи перенаправлень дітей, які опинились в кризовій ситуації (7 тренінгів)

– Проведення тренінгів по мінімальним стандартам захисту дітей при проведеннні гуманітарних акцій в надзвичайних ситуаціях ( 7 тренінгів).

– Проведення тренінгів «Перша психологічна допомога дітям у надзвичайних ситуаціях» у м. Запоріжжя, м. Бердянськ, м. Дніпропетровськ, м. Дніпродзержинськ, м. Енергодар, м. Вільнянськ, м. Нікополь, м. Кривий Ріг (всього 21 тренінг) за підтримки Save the Children Int.

– Проведення тренінгів з впровадження стандартів гендерної рівності для депутатов місцевих рад Запорізької області.

– Проведення 34 семінарів-тренінгів по створенню органів самоорганізації населення за підтримки Фонду Відродження та Благодійного фонду «Патріот Запоріжжя».

Підвищення кваліфікації.

В 2001 році одержала перемогу в конкурсі по програмі «Громадські зв’язки» проект «Гармонія». Стажувалась в Браент-коледжі, штат Род Айленд. Вивчала роботу неурядових установ, які працюють в соціальній сфері, після чого в Запоріжжі організувала три соціальні установи: жіночий кризовий центр, хоспіс, центр реабілітації осіб без визначеного місця проживання.

В 2008 році в квітні місяці проходила стажування в Канаді, вивчала роботу благодійних фондів та благодійних організацій, знайомилася з законодавством, що регламентує діяльність неурядових організацій. Група для стажування формувалась за експертною оцінкою успішної діяльності благодійного фонду «Єдність за майбутнє» по програмі КЕСО.