• Post category:Нове

     2 червня у 200-ій залі Запорізької обласної державної адміністрації відбулася конференція “Аутизм. Результати раннього втручання”. Організатори – ЗБФ “Єдність” за майбутнє”, ГО “Друзі “Меннонітського центру” в Україні”, центр соціальної та реабілітаційної допомоги “Прометей.” У заході взяли участь представники психолого-медико-педагогічних консультацій області, дитячі лікарі, спеціалісти центру “Прометей”, представники запорізьких і міжнародних громадських організацій, яких хвилює це питання.

     Голова Меннонітського центрального комітету в Україні Ендрю Геддерт і голова ради директорів канадської організації «Друзі Меннонітського центру в Україні» Бен Стоббе відзначили високий рівень результатів реабілітації дітей з аутизмом, зокрема, в центрі “Прометей”. Виступили запорізькі фахівці, які поділилися методиками реабілітації дітей з аутизмом.

     Є значний прогрес, тому психоемоційний і фізичний стан здоров’я покращується. Але виникає нова проблема – у дітей знімають інвалідність, і батьки залишаються без постійної фінансової підтримки з боку держави, – відзначила керівник центру “Прометей” Анжела Псарьова. Батьки дітей з аутизмом, котрі взяли участь у конференції, звернулися  до медичних фахівців з проханням враховувати необхідність постійної реабілітації для дітей з аутизмом і не знімати інвалідність. Організатор заходу, голова правління ЗБФ “Єдність” за майбутнє” Тамара Огородова наголосила: у тісній співпраці батьків, медичних фахівців, громадських активістів, представників влади можна вирішити цю та інші проблеми та дати шанс дітям з аутизмом жити, як всі та повноцінно реалізувати себе в соціумі.