• Post category:Нове

      Децентралізація  сприяла об’єднанню cіл Таврійське, Любимівка, Юрківка в Таврійську об’єднану територіальну громаду – це близько 5000 жителів. У новообраній раді – 63% жінок-депутаток, 37% чоловіків, голова. Очолив об’єднану територіальну громаду Свириденко Микола Олександрович. Заступник голови – Ірина Кошель, секретар ради – Олена Скубіна. Зазвичай, у невеликих громадах обирають більше жінок до ради, як показують тенденції виборів до громад у Запорізькій області.

     Історія села Таврійське бере свій початок з козацьких часів. З 1745 року тут знаходився козацький зимівник, з 1770 року – Кряжева фортеця. В середині ХІХ століття село стало волосним центром. Зараз село є центром Таврійської об’єднаної територіальної громади. На його території працює Таврійський будинок людей з інвалідністю, територіальний центр соціального обслуговування, школи, поштові відділення, підприємства, де працюють жінки-депутатки.

    До візиту команди проекту інформаційні зустрічі з питань ґендерної рівності, важливості  забезпечення рівних прав і можливостей у громаді не проводилися, відзначили учасники зустрічі. Тому жінки-депутатки із зацікавленістю заповнили анкети, взяли участь у навчальному семінарі з ґендерних питань у вересні 2017 року в м. Запоріжжя, поділилися знаннями з колежанками та колегами та продовжували спілкуватися з командою проекту.

    Олена Скубіна, яка вже п’яте скликання працює секретарем ради, зацікавилася рівними правами та можливостями жінок і чоловіків. Вона запросила команду проекту «Просування участі жінок у політиці та протидія ґендерним стереотипам» поділитися інформацію про ґендерну рівність та її впровадження в Україні та Запорізькій області, а також надати інформацію про проект. 12 грудня у селі Таврійське пройшла зустріч, на якій Тамара Огородова обговорила з головою Таврійської громади Миколою Свириденко подальшу співпрацю у впровадженні принципів ґендерної рівності у громаді – підвищення рівня обізнаності жінок-депутаток і жінок-активісток щодо рівних прав і можливостей, участь у регіональних та міжрегіональних заходах, обмін досвідом.

    Жінки-депутатки та  співробітники ради дізналися, що ґендерна рівність стосується і жінок, і чоловіків, а врахування ґендерних аспектів посилює ефективність кожної програми. Великий інтерес викликали ініціативи депутатських груп «Рівні можливості» у Запорізькій області, зокрема, закупівля медичного апарату для порятунку життя породілей у Якимівці, робота над встановленням пандуса для створення умов доступності у Василівці для молодого хлопця, еко-толоки, ремонт тротуарів у Вільнянську. Саме завдяки об’єднанню зусиль вдалося реалізувати ці та багато інших ініціатив. Учасниці семінару зацікавилися співпрацею в рамках мережі депутатських груп «Рівні можливості».