• Post category:Нове

В Україні гендерно орієнтоване бюджетування (ГОБ) впроваджується вже 5 років. Пріоритетні питання впровадження ҐОБ на місцевому рівні в Україні були обговорені на конференції 14-15 листопада 2018 року у Києві, в якій взяли участь понад 100 учасників та учасників із усіх регіонів України, а також представники/ці Міністерства фінансів України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства соціальної політики України, представники/ці фінансових органів обласних, Київської міської державних адміністрацій і всеукраїнський асоціацій органів місцевого самоврядування, міжнародні експерти/ки зі Швеції та Албанії, а також міжнародних проектів, які реалізуються в Україні. У конференції взяла участь Тамара Огородова, голова правління Запорізького благодійного фонду «Єдність» за майбутнє», експертка з гендерно орієнтованого бюджетування.

           Цікаві факти та цитати:

  • «Україна демонструє позитивні приклади для всього світу, а досвід роботи із впровадження ҐОБ на місцевому рівні є надзвичайно цінним для розвитку громад. Завдяки проведенню ґендерного бюджетного аналізу можна виявити нерівномірний розподіл коштів і подолати ґендерні розриви, що піде на користь усім громадянам та громадянкам» Посол Швеції в Україні Мартін Хаґстрьом.
  • «Запровадження ґендерного бюджетування є одним із пріоритетів задля досягнення ґендерної рівності і є частиною Плану заходів на шляху до децентралізації. З 2019 всі документи, які будуть продукуватися Мінрегіонбудом, будуть проходити ґендерну експертизу». Тарас Токарський, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
  • «Ґендерне бюджетування визначено одним із пріоритетів діяльності МФО «Рівні можливості» у Верховній Раді. Є вагома підтримка просування ґендерної рівності і ґендерної бюджетування на найвищому рівні. ҐОБ буде одним із головних питань, яке буде розглядатися під час Українського Жіночого Конгресу (УЖК) у грудні 2018 року». Народна депутатка, співголова МФО «Рівні можливості».
  • «Серед основних факторів успішного впровадження ґендерного бюджетування на місцевому рівні є обов’язок місцевої влади забезпечити виконання рішення конкретної ради щодо ҐОБ у всіх функціональних підрозділах і напрямках діяльності. При цьому має бути добре забезпечена компетентність і здатність застосовувати ефективний підхід до ҐОБ.» Міжнародна експертка з ГОБ Марі Трольвік (Швеція).
  • «Існують національні механізми забезпечення ґендерної рівності, серед яких – ґендерні радники/ці у органах місцевого самоврядування та у міністерствах» Міжнародний експерт Резарт Ксело (Албанія).

 

На конференції представники/ці влади, громадянського суспільства та міжнародні експерти/ки напрацювали рекомендації щодо впровадження в сучасних умовах ґендерного бюджетування в ОТГ, застосовуння ҐОБ в бюджетному процесі на обласному рівні без змін у законодавстві, зацікавлення учасників бюджетного процесу у застосуванні ҐОБ, застосування міжнародного досвіду інституалізації ҐОБ в Україні. Ці напрацювання будуть використані при плануванні подальшої роботи із впровадження ҐОБ в Україні на всіх рівнях.