Проект «Відкрите Місто: посилення участі громадян у розвитку місцевої громади», реалізується Запорізьким благодійним фондом «Єдність» за майбутнє» з жовтня 2013 року у співпраці із Запорізькою міською радою в партнерстві з Фондом «Східна Європа» за підтримки Фонду Ч.С. Мотта (США) та Агенства США з міжнародного розвитку (USAID).
Мета ініціативи – впровадження інноваційних механізмів участі громадян у вирішенні місцевих проблем, налагодження результативної співпраці громадян і органів місцевої влади, активізацію самоорганізації громадян.
Завдання проекту: 1) ефективна взаємодія громадян з органами влади для вирішення актуальних місцевих проблем; 2) сприяння самоорганізації та мікро-волонтерству; 3) відпрацювання моделі в пілотних громадах з переспективою поширення на національний рівень.

Окрім Запоріжжя, цей проект стартував у чотирьох містах України: Луцьку, Сумах, Миколаєві та Бурштині (Івано-Франківська область).

Команда проекту – керівник Тамара Огородова, координатор Валентина Балбекова, модератор Ія Ланіна.
5 листопада 2013 року в м. Запоріжжя був підписаний тристоронній меморандум про реалізацію цього проекту між міським головою Запоріжжя Олександром Сіном, президентом Фонду «Східна Європа» Віктором Ляхом і директором Запорізького благодійного фонду «Єдність» за майбутнє» Валентиною Балбековою. Інформація про цю подію була опублікована у провідних запорізьких ЗМІ.
В рамках проекту запустили комунікаційну інтернет-платформу http://opencity.in.ua Цей ресурс має наблизити владу до людей і створити дієвий механізм їх взаємодії у вирішенні найбільш гострих місцевих проблем у сфері ЖКГ, благоустрою, утримання територій та інших питань. Інтерактивна платформа «Відкрите місто» дає можливість мешканцям вирішити важливу громадську проблему, звернувшись до відповідального за прийняття рішення чиновника у міській раді: описати проблему, відмітити її на карті та сформувати електронне повідомлення. Можна перевірити, в якому стані знаходиться запит: прийнятий до розгляду, вирішений або не вирішений (з позначенням причини). За словами голови правління Запорізького благодійного фонду «Єдність» за майбутнє» Тамари Огородової, електронне спілкування мешканців територіальної громади з підрозділами місцевих органів влади чи комунальних підприємств сприятиме комфортним умовам життя в нашому місті.
Інформація щодо проекту «Відкрите місто» розміщена на сайті Запорізької міської ради в рубриці «Зворотній зв’язок» – «Відкрите місто» http://meriazp.gov.ua/test/index.php?id=17758