У 38 органах місцевого самоврядування України працює інтерактивна платформа www.opencity.in.ua, мета якої – підвищити ефективність комунікації між громадськістю та представниками влади для вирішення проблем міста, самоорганізації місцевої громади, активізації громадянського суспільства, місцевого бізнесу для реалізації важливих суспільних проектів громади. Запорізька область є лідером в Україні за кількістю учасників – 6 міст (Запоріжжя – з 2013 року, Приморськ, Енергодар, Мелітополь, Вільнянськ, Молочанськ – з 2016 р.) і 2 об’єднані територіальні громади – Веселівська та Воскресенська.

Запорізький благодійний фонд «Єдність» за майбутнє», регіональний партнер Фонду Східна Європа, з жовтня 2016 року розпочав реалізацію проекту «Відкриті громади – забезпечення ефективної комунікації в розвитку громад Запорізької області» за підтримки міжнародної благодійної організації «Фонд Східна Європа» за фінансової підтримки Фонду Ч.С. Мотта. Мета проекту – підключення до інтерактивної платформи www.opencity.in.ua нових 5 територій: 3 міст і 2 об’єднаних територіальних громад, підвищення комунікації між громадськістю та представниками влади для вирішення проблем міста завдяки інтерактивній платформі www.opencity.in.ua, розвиток е-демократії, громадський моніторинг ефективності роботи влади, активізація самоорганізації місцевої громади для вирішення проблем, залучення бізнесу та місцевих підприємців для реалізації соціальних проектів, що базуються на актуальних потребах громади.

15 листопада 2016 року був підписаний Меморандум про взаєморозуміння між міськими головами Вільнянська, Молочанська, керівниками Веселівської та Воскресенської об’єднаних територіальних громад, Міжнародною благодійною організацією «Фонд Східна Європа» та Запорізьким благодійним фондом «Єдність» за майбутнє» для впровадження в цих містах і громадах інтерактивної платформи «Відкрите місто» www.opencity.in.ua для швидкої та ефективної комунікації між владою та мешканцями міста за допомогою сучасних IT-технологій для вирішення проблем міста та реалізації суспільно важливих проектів.
Національний модератор Володимир Павлюк провів навчальний семінар для керівників міст і об’єднаних громад з користування інтерактивної платформи «Відкрите місто».

16 листопада був підписаний Меморандум про взаєморозуміння між міським головою Мелітополя, Міжнародною благодійною організацією «Фонд Східна Європа» та Запорізьким благодійним фондом «Єдність» за майбутнє» для впровадження в м. Мелітополь інтерактивної платформи «Відкрите місто» www.opencity.in.ua. Національний модератор Володимир Павлюк провів навчальний семінар для працівників Мелітопольської міської ради та комунальних підприємств з користування інтерактивної платформи «Відкрите місто».

У листопаді – грудні 2016 року представники місцевої влади та комунальних підприємств ознайомилися з правилами роботи з інтерактивною платформою на навчальному семінарі «Функціональні можливості інтерактивної платформи «Відкрите місто». Тренер-консультант Оксана Дроздовська ознайомила учасників, як повідомити на сайт про проблему, реєструватися як користувач, як співробітник організації, реєструвати організацію, брати для відпрацювання проблеми, отримувати аналітичну інформацію про результати роботи, додавати на карту корисні об’єкти. Модератор Ія Ланіна поділилася досвідом модерації сайту.
22 листопада – місто Вільнянськ.
25 листопада – місто Молочанськ.
9 грудня – Веселівська об’єднана громада.
12 грудня – Воскресенська об’єднана громада.

У березні – червні 2017 року громадські активісти та учні й учениці старших класів на навчальному семінарі дізналися, як користуватися платформою та звертатися до влади за допомогою платформи “Відкрите місто”.