• Post category:Нове

        Знання – це сила, що здатна змінити громаду на краще. Особливо якщо це стосується справедливого розподілу бюджету для усіх представників і представниць суспільства, незалежно від ґендеру, віку, фізичних та інших особливостей. 7 – 8 вересня на дводенному семінарі-тренінгу «Впровадження ґендерно орієнтованого бюджетування в місцевих бюджетах. Ґендерний аналіз бюджетних програм» 19 учасниць і 1 учасник заходу дізналися, як ефективніше розподіляти кошти завдяки впровадженню ґендерно орієнтованого бюджетування, як робити ґендерний аналіз місцевих програм. У семінарі-тренінгу взяли участь представниці та представники міжфракційних депутатських груп «Рівні можливості», економісти, бухгалтери, представниці фінансових відділів місцевих рад Запорізької області в рамках проекту «Просування участі жінок у політиці та протидія ґендерним стереотипам», який Запорізький благодійний фонд «Єдність» за майбутнє» реалізує у партнерстві з НДІ за підтримки уряду Великої Британії в рамках Фонду розвитку ефективного врядування.

       Учасники заходу дізналися про етапи ґендерно орієнтованого бюджетування, самостійно ознайомилися з методам гендерного бюджетного аналізу у Німеччині, Швеції, Македонії та зробили власні висновки щодо необхідності проведення таких аналізів в Україні. Особливо учасників вразив ґендерний аналіз програми «Мюнхенський фонд» щодо заохочення нових підприємств. В Україні такі програми теж є, але ніхто не чув, щоб був здійснений ґендерний аналіз ефективності використання коштів. Це досить цікава інформація, яку варто враховувати.

      Вони виконали практичне завдання по ґендерному аналізу програм і прийшли до висновку, що ґендерно орієнтоване бюджетування потрібно впроваджувати на всіх рівнях, у всіх програмах, бо це дає можливість більш глибше проаналізувати ситуацію та виявити проблеми, які не помітні при загальному розгляді.

      «Семінар пройшов на високому рівні. Інформація в доступній формі. З урахуванням того, що жінок більше, ніж чоловіків, треба більше уваги приділяти їх потребам. Кошти виділяються на футбольні поля в два рази більші, ніж на гімнастичні зали. Потрібно проводити такі навчальні семінари, оскільки ґендерні аспекти вважають неважливими. Ґендерний аналіз показує проблеми, на які не звертаємо увагу, а їх потрібно вирішувати». Павло Лячко, секретар комісії з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку Василівської районної ради, представник міжфракційної депутатської групи «Рівні можливості» у Василівській районній раді.

       «Відвідавши семінар та вивчивши досвід Німеччини, Швеції, Македонії, ми, українки, дивувались, наскільки там приділяють увагу та серйозно ставляться до проблем ґендерної рівності. Мені здається, що їх приклад, особливо шведів, потрібно брати за основу. Нам є до чого прагнути, є з кого брати приклад. Я вважаю, що ті знання та навики, які нам дали, ми повинні застосувати в наших місцевих бюджетах, враховуючи рівні права чоловіків і жінок» Валентина Громихіна, представниця комісії з фінансово-економічних питань і бюджету Якимівської районної ради, секретар міжфракційної депутатської групи «Рівні можливості» у Якимівській районній раді.

Цей запис має один коментар

Коментарі закриті.