• Post category:Нове

Перший Український Жіночий Конгрес 22-23 листопада у Києві – подія в громадському житті України. Захід відкрив прем’єр – міністр України Володимир Гройсман, який відзначив, що гендерна рівність потрібна сьогодні, а не завтра і готовий це підтримувати.

“Ісландія – передова країна в питаннях гендерної рівності. У парламенті – 48% жінок” -Турхільдур Сунна Еварсдоттір, членкиня Парламенту Ісландії, Голова делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи. Ісландія багато років входить в десятку країн з найвищим рівнем життя.    “Жінки в армії США мають рівні можливості” – Дон Дескін, бригадна генерала, заступниця директора протиракетної оборони Європейського командування Збройних сил США, Євгенія Гілмартін, полковниця, заступниця Командувача Школи Військової поліції Американських сухопутних військ. На Конгресі Міністр оборони України Степан Полторак повідомив про присвоєння військового звання полковник першій жінці-миротвориці в Україні Валерії Параді.

“Петро Порошенко, Президент України за депутатську кар’єру входив лише до одного об’єднання “Рівні можливості” – Ірина Луценко, народна депутатка України, членкиня МФО “Рівні можливості”.

“Впровадження стандартів гендерної рівності через призначення уповноважених осіб з питань рівних прав та можливостей, навчання представників влади є дуже важливим” – Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Уповноважена особа з гендерних питань в Кабінеті Міністрів України.

Економіка, гендер і цифри. “ВВП України зросте в 4 рази, якщо подолати гендерну нерівність”. Наталія Микольська, заступниця Міністра економічного розвитку і торгівлі України.

Гендерний розрив складає 41%. Жінки мають менше можливостей знайти гідну роботу, працюють на 1 годину довше, в 5 разів довше займаються домашньою роботою, отримують, в середньому, на 1500 гривень менше.

Поширення знань про гендерно орієнтоване бюджетування, навчання жінок-депутаток є одним із пріоритетів роботи Запорізького благодійного фонду “Єдність” за майбутнє”. Перша заступниця Міністра фінансів України Оксана Маркарова приділила у своєму виступі значну увагу цьому питанню – готуються зміни до Бюджетного Кодексу та законів, щоб гендерно орієнтоване бюджетування стало невід’ємною частиною бюджетного процесу України.

Дуже високий рівень Конгресу і відзначення важливості гендерних питань в політиці, економіці, військовій сфері, децентралізації. У заході взяли участь прем’єр-міністр, три віце-прем’єр-міністра, міністри, заступниці міністрів, поважні міжнародні гості. Хочеться, щоб питання гендерної рівності були одним із пріорітетів і на регіональному рівні. І перші особи керівництва областей приділяли увагу таким заходам. 

“Гендерний аналіз політики – це рецепт для нашого спільного успіху”. Роман Ващук, Посол Канади в Україні.

“Долучення до Європейської Хартії рівності чоловіків і жінок є важливим кроком до забезпечення рівних прав і можливостей “. Даян Банян, гендерна експертна Ради Європи, Великобританія. Вінниця вже підписала цю Хартію. Яке місто буде наступним?

Запозичуючи міжнародний досвід, варто враховувати і наш історичний український досвід, зазначив Роман Ващук, Посол Канади в Україні. 

“Ми особливо будемо підтримувати якісні проекти через Фонд регіонального розвитку від тих громад, які будуть готувати активні жінки, керівниці громад ” заявив віце-прем’єр-міністр, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Отож, пані депутатки, якщо громаду очолює чоловік, беріть ініціативу в свої руки, створюйте депутатські міжфракційні групи “Рівні можливості ” та подавайте Ваші проекти!

Переглянути відео з Конгресу можна на Youtube-каналі Український Жіночий Конгрес  за посиланням 

Дискусійна платформа № 1

Дискусійна платформа № 2

  Дискусійна платформа № 3

Дискусійна платформа № 4

Дискусійна платформа № 5

Дискусійна платформа № 6

Дискусійна платформа № 7