• Post category:Нове

У Петро-Михайлівській ОТГ паритетне представництво серед депутатів – 50 % жінок-депутаток, голова ради – чоловік, заступник ради – жінка, секретар ради – жінка.

На інтерактивній дискусійній зустрічі у Петро-Михайлівській ОТГ з секретарем ради Валентиною Марчук, жінками-депутатками, активними жінками учасниці керівниця проекту Тамара Огородова поділилася інформацією щодо дослідження фонду з питань гендерно зумовленого насильства та гендерної дискримінації, відзначивши, що 64% сільських жінок вважають перешкодою для жіночого лідерства завантаженість домашніми обов’язками. Вона зазначила, що участь жінок у прийнятті рішень є дуже важливою, особливо у подоланні гендерного насильства, вирішенні проблем громади. Це є одним з ключових пунктів міжнародних документів, які впроваджує Україна, зокрема, Національний план дій на виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». Жінки-депутатки акцентували на тому, що їм потрібні додаткові знання та навчання для реалізації ініціатив у громаді.

В ході інтерактивного обговорення учасниці заходу відзначили, що важливими гендерними проблемами в громаді є труднощі в роботі соціальних служб, зокрема, візити до сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, гендерно зумовлене насильство та реакція на ці випадки поліції, яка не завжди приїжджає на виклики, відсутність спортивного майданчику для дітей, де можна було б займатися волейболом, баскетболом, тенісом та іншими видами спорту, відсутність робочих місць у громаді.

Учасниці заходу зацікавилися в подальшій співпраці з питань рівних прав і можливостей, захисту прав жінок і дівчат.

 

Захід були проведений в рамках проекту «Партнерство для реалізації гендерних ініціатив у Запорізькій області» реалізується в рамках конкурсу грантів Міжнародного благодійного фонду  «Український жіночий фонд».