Прагнення до забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, соціальної справедливості, допомоги вразливим верствам населення, реалізації суспільно важливих питань в громаді – це ті питання, які об’єднують і жінок, і чоловіків депутатів незалежно від партійної належності. Керівниця проекту «Просування участі жінок у політиці» Тамара Огородова та представниці 5 міжфракційних депутатських груп «Рівні можливості» із Вільнянської міської ради Галина Дудченко, Вільнянської районої ради Тетяна Плетень, Василівської міської ради Тетяна Овчиннікова-Руденко, Токмацької міської ради Тетяна Коржик, Балківської сільської ради Ірина Щербань, які є представницями різних партій, взяли участь у Багатопартійному форумі «Рівність у політиці» в м. Київ за участю міжнародних експертів, жінок-депутаток і чоловіків-депутатів з Верховної Ради, місцевих рад, представниць громадських організацій, жінок-активісток.

 

Тамара Огородова презентувала досвід та корисну інформацію щодо ефективної комунікації всередині депутатських груп на навчальній секції форуму.

Галина Дудченко, представниця міжфракційної депутатської групи «Рівні можливості» у Вільнянській міській раді, презентувала досвід роботи групи протягом трьох років щодо приєднання до Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад, затвердження уповноваженої особи з питання забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, об’єднання зусиль мам дітей з інвалідністю для реабілітації дітей. .

Тетяна Овчиннікова-Руденко, представниця міжфракційної депутатської групи «Рівні можливості» у Василівській міській раді, презентувала роботу групи та реалізовані ініціативи: гендерний бюджетний аналіз соціальної підтримки малозабезпечених громадян міста Василівка, внесення до повноважень постійних комісій виконання Закону України «Про забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків», благоустрій міста та створення доступного інклюзивного середовища.

Ця інформація про досвід Запорізької області викликала інтерес в учасниць і учасників заходу

Найцікавіші цитати із заходу:

  • «В Україні створено 70 депутатських груп «Рівні можливості». Найбільше – у Запорізькій області – 21 група «Рівні можливості», об’єднані в мережу. Це дуже важливо для реалізації ініціатив у громаді, які не завжди вважаються «пріорітетними», хоча інтереси і потреби людей – це і має бути пріоритетом» Олена Єна, директорка програми «Жінки-лідерки», НДІ.
  • «Чим більше буде підтримки важливих ініціатив жінок-депутаток одна одною, залучення чоловіків, тим більше можливостей втілити суспільно важливі ініціативи. Світлана Войцеховська, співголова МФО «Рівні можливості» у Верховній Раді України.
  • «Робота міжфракційних депутатських груп «Рівні можливості» дуже важлива, тому що такі групи працюють в радах різних рівнів, Це дає можливість впроваджувати зміни на національному, регіональному та місцевому рівнях» Шеннон О’Коннелл, міжнародна консультантка НДІ з проведення виборчих кампаній.
  • «Внутрішньопартійні процедури та стратегії висування жінок-кандидаток має велике значення для посилення участі жінок у політиці. Партії можуть вводити у своїй політиці добровільні гендерні квоти» Джон Ловдал, керівник програми для політичних партій, НДІ.
  • «15 років займаюся виборчим законодавством. Проводиться робота щодо змін в законодавство України відносно квот. Як показали вибори 2015 року, більшість партій дотрималися квот, хоча вони були в законі як рекомендації. Однак потрібні механізми відповідальності за недотримання представництва однієї статі» Олександр Черненко, народний депутат, голова робочої групи з опрацювання поправок до Виборчого кодексу:
  • «Були неодноразові ситуації, коли жінок просили «поступитися» місцем у списку більш слабкому кандидату-чоловіку, який був на 6 – 7 позицій нижче. І багато жінок «поступалися» місцем у списку. Тому квотність, яка передбачає обов’язковість жінки серед кандидатів за принципом «зебри», наприклад,: двоє чоловіків і одна жінка, є важливим. І якщо жінка вибуває зі списку, то має зайти на її місце тільки жінка» Інна Ящук, депутатка Хмельницької обласної ради.
  • «Внесення до бюджетів програм статистичних даних щодо жінок і чоловіків дає можливість у подальшому більш ефективно контролювати використання бюджету та більш справедливо розподіляти кошти. Це зміна місцевої політики для урахування потреб всіх жителів громади» Тамара Огородова, голова правління Запорізького благодійного фонду «Єдність» за майбутнє», керівниця проекту «Просування участі жінок у політиці».